husaria polska forum

husaria polska forum

To niesie ze sobą ogromny popyt na maszyny – maszyny utrzymywane razem za pomocą śrub, nakrętek i śrub. Wraz z nim przybył potrzebę opracowania amerykański standard gwintów. William Sprzedawcy wszedł obraz w 1864 roku zaproponował jednolity system gwintów, które różniły się od brytyjskiego (Whitworth) standardowych tym, że szczyty i dna gwintu zostały zaokrąglone, a nie spłaszczone.Polecamy metodę fotorermolizy Ostatecznie średnia okazała się lepsza jeden, a zaokrąglone nici lepiej wytrzymał stresu i opór pękanie i łamanie porównaniu do spłaszczonych wątków standardu Whitworth. Normy nie zawsze są podejmowane szybko, choć i to byłoby jeszcze dwadzieścia lat, zanim jego system został przyjęty jako amerykański standard.

Odmienne standardy amerykańskie i brytyjskie nie powodować pewne problemy w czasie wojen światowych 20. wieku. Naprawy polowe utrudnione ze względu na nieścisłości, ale współpraca i tymczasowe widział ich przez. W 1964 roku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO), ogłosił dwie uniwersalne systemy wątku: ISO cala i ISO Metric. Stany Zjednoczone są jedynym krajem wciąż przywiązany do systemu calowego.

Centrum przemysłu – American ruchów West: jako kraj rozwinięty w kierunku zachodnim, tak i środek do produkcji elementów złącznych. Cleveland, Ohio, który był blisko rozrastających kolei i produkcji stali i żeliwa, stał się stolicą branży elementów złącznych w Ameryce. Przemysł widział stały wzrost w całej 20 wieku. Do roku 1969 było 450 spółek, 600 roślin i ponad 50.000 osób zatrudnionych przy produkcji elementów złącznych. Nakrętki, śruby, śruby i nity umieścić mięso i ziemniaki na stołach wielu rodzin. Jednak następne dwadzieścia lat przyniesie stały spadek. Rosnąca dostępność tańszych produktów z zagranicy pokroić popytu na amerykańskim produktem.

„Bogus Bolts”: W 1985 roku, kontrowersje pojawiły się doniesienia o awarii sprzętu, a nawet utraty życia z powodu wadliwych, niespełniających śrub.
Artykuł napisany przez: